Історія коледжу
Навчальний заклад був заснований у 1932 році Наркоматом важкої індустрії в зв'язку з терміновою необхідністю розвитку нових прогресивних технологічних процесів, в тому числі електричного та автогенного зварювання металів, і називався автогенно-зварювальним. Впровадження цих методів у будівництві, виготовленні машин та металоконструкцій залежало в значній мірі від наявності кваліфікованих спеціалістів. Жоден навчальний заклад країни таких спеціалістів в ті часи не готував, і тому була прийнята постанова про розвиток зварювального виробництва і відкриття у Дніпропетровську першого в Україні автогенно-зварювального технікуму, який був розташований у перебудованому під навчальний заклад невеликому церковному приміщенні по вул. Короленка, 20 а.
-
Першим директором навчального закладу в довоєнні роки був І. А. Гуртовий.
Спочатку у технікумі було дві групи студентів, дев'ятнадцять викладачів і два майстра виробничого навчання, а першою спеціальністю була "Технологія зварювального виробництва". У 1935 році технікум був перейменований у Дніпропетровський зварювальний технікум. З 1941 по 1944 роки навчальний заклад знаходився в евакуації в місті Свердловську, де в складних умовах продовжував готувати спеціалістів зварювального виробництва на потребу оборонної промисловості країни. Після визволення Дніпропетровська технікум повернувся і продовжив свою діяльність. В 1958 році навчальний заклад змінив свою адресу на вул. К. Цеткін, 2а, і з цього часу його матеріально-технічна база починає значно поліпшуватися, а контингент студентів збільшуватися. У 1964 році закінчується будівництво лабораторного корпусу. З 1965 року технікум було передано Міністерству енергетики. В 1968 році був збудований ще один навчальний корпус. А в 1971 році - дев'ятиповерховий гуртожиток.
-
У розвитку навчального закладу велику роль зіграла шефська допомога інституту електрозварювання АН УРСР ім. Є. О. Патона.
А його засновник, академік, Герой Соціалістичної Праці, видатний вчений Євген Оскарович Патон ще в період становлення технікуму приймав активну участь в розробці перспективних планів розвитку навчального закладу та оснащенні його зварювальною технікою. Враховуючи значну роль Є. О. Патона в становленні технікуму, а також внесок самого технікуму в забезпечення народного господарства країни кадрами зварювального виробництва, в 1967 році Постановою Ради Міністрів технікуму присвоєно ім'я Є. О. Патона.
В 1989 році за Наказом Міненерго СРСР № 86-а навчальний заклад був перейменований в Дніпропетровський технікум зварювання та електроніки імені Є.О. Патона.
У зв’язку із декомунізацією в 2017 році навчальний заклад перейменували на Дніпровський технікум зварювання та електроніки імені Є.О. Патона.
Відповідно до Закону України «Про фахову передвищу освіту» 2020 року технікум став закладом фахової перед вищої освіти та був перейменований на Фаховий коледж зварювання та електроніки імені Є.О. Патона.
-
В різні роки свого існування в навчальному закладі готували фахівців із спеціальностей:
“Технологія зварювального виробництва” (з 1932 р. до теперішнього часу), “Обладнання хімічних заводів” (з 1950 по 1955 р.р.), “Холодильно-компресорні машини” (з 1961 по 1974 р.р.), “Виготовлення металевих конструкцій” (з 1961 по 1974 р.р.), “Електрозварювальне виробництво” (з 1976 по 1998 р.р.), “Автоматизовані системи і робототехнічні комплекси зварювального виробництва” (з 1989 по 1996 р.р.) “Контроль якості металів і зварних з’єднань” (з 1978 р. до теперішнього часу), “ЄОМ, прилади та устаткування”, потім “Технічне обслуговування і ремонт ЕОМ” і на цей час “Обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних систем та мереж” (з 1967 р. до теперішнього часу), “Обслуговування і ремонт устаткування зварювального виробництва” (з 1977 по 1987 р.р.) “Програмування для автоматизованих виробничих систем” (з 1987 по 1992 р.р.), “Програмування для електронно-обчислювальної техніки і автоматизованих систем” (з 2007 року «Розробка програмного забезпечення»),з 1999 року “Банківська справа”, “Біржова діяльність” (з 2007 року «Фінанси та кредит» та «Маркетингова діяльність» до теперішнього часу).
Гордість коледжу - його випускники. За роки його існування підготовлено більше 20 тисяч фахівців, які працюють в різних куточках нашої країни та за її кордоном.
-
Протягом існування навчального закладу директорами були:
І. А. Гуртовий, А. Л. Рабінович, М. І. Бродський, О. Я. Сомов, С. С. Науменко, В. М. В'язовський, О. О. Лясковський, В. К. Кулаков, Г. М. Качалов, А. М. Снєосіков. З 2012 року і до теперішнього часу директором коледжу є Левчук Леонід Олександрович.
Сьогодення
За останні роки значно покращилися навчально-виховний процес та матеріально-технічна база коледжу. На сьогодні коледж має потужну мережу зв’язків із іншими навчальними закладами області і України. Серед партнерів – 17 університетів та академій, у яких випускники коледжу можуть продовжувати свою освіту за скороченим терміном навчання. Налагоджена тісна співпраця з 94 підприємствами, серед яких ПАТ КБ «ПриватБанк», Державне підприємство «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова», Корпорація «ІНТЕРПАЙП». Це дає можливість нашим студентам проходити технологічну практику на цих підприємствах, а випускникам – мати 100% можливість працевлаштування.
З 2015 року коледж підтримує дружні стосунки з Торгово-промисловою палатою м. Магдебурга. Головними напрямами співпраці є обмін делегаціями; вивчення особливостей системи дуальної освіти Німеччини та можливостей її впровадження у фаховій передвищій освіті Дніпропетровської області; обмін досвідом з вищими професійними та професійними школами міст Магдебурга та Вернігероде; можливості поглибленого вивчення студентами коледжу німецької мови; проходження студентами коледжу виробничої практики на підприємствах землі Саксонії-Анхальт; атестація та працевлаштування випускників коледжу на підприємствах землі Саксонії-Анхальт.
Безсумнівна роль і вагомий внесок у вихованні молодого покоління належить потужному викладацькому складу. Нам вдалося створити висококваліфікований професійний, творчий колектив однодумців. Це 87 викладачів, серед яких більше ніж 50% мають вищу кваліфікаційну категорію, чимало тих, які нагороджені вченими званнями, нагрудними знаками, Подяками та Грамотами Міністерства освіти і науки України: А. В. Білецька, І. І. Воронова, А. О. Грязнова, Н. Д. Єфремова, І. І. Іщенко, Г. П. Макарова, Н. П. Мізіна, Т. П. Мірошникова, В. І. Мозгова. У нашому коледжі працює приблизно 20% молодих креативних викладачів, які на високому рівні професійно організовують і впроваджують навчальний процес, використовують інноваційні технології, сучасні підходи, модерні методи. Серед них: О. М. Бортнік, О. А. Бугай, А. І. Грицюк, О. Ю. Єсіпова, Г. В. Кравець, Т. С. Потапова. Вони не перестають нести цінне, вічне і людяне у серця дітей: їм не байдуже до кожного з тих, хто є студентом коледжу.
Викладачі нашого навчального закладу постійно беруть участь у міських та обласних заходах, у яких займають перші місця.
Наші студенти – дуже обдаровані. Вони завжди беруть участь в усіх заходах (олімпіадах, конкурсах, квестах, конференціях, змаганнях), що відбуваються як у коледжі, так і на рівні міста, і посідають призові місця.
На сьогодні наш навчальний заклад здійснює підготовку молодших спеціалістів із 5 спеціальностей:
- 131 Прикладна механіка (за спеціалізацією «Зварювальне виробництво», «Контроль якості металів і зварних з'єднань»);
- 121 Комп'ютерна інженерія;
- 123 Інженерія програмного забезпечення;
- 075 Маркетинг;
- 072 Фінанси, банківська справа та страхування.
Коледж на сьогоднішній день є міським базовим навчальним закладом, до якого віднесено 13 ВНЗ І-ІІ рівня акредитації. Педагогічні працівники цих навчальних закладів мають можливість підвищувати свою педагогічну майстерність у 15 міських методичних об’єднаннях.
Для викладачів ВНЗ постійно проводяться семінари, конференції, педагогічні читання, засідання в формі «круглого столу», відкриті заходи, майстер-класи, виставки методичної роботи, огляди-конкурси кабінетів тощо, для студентів - організовуються олімпіади, конкурси.
Узагальнюється та розповсюджується перспективний досвід ВНЗ. За останній навчальний рік інформацію про досвід роботи 52 осіб було включено в збірки «Адреси передового досвіду ВНЗ І-ІІ рівня акредитації Дніпровської області». Значна увага приділяється впровадженню інформаційних і комунікаційних технологій. На сьогодні на балансі коледжу 143 персональних комп’ютери, 13 мультимедійних комплексів. Усі комп’ютери підключені до мережі Інтернет. Для полегшення обробки інформації з навчально-виховної роботи придбано автоматизовану систему «Деканат».
На сьогодні є оновлений сайт нашого навчального закладу: змінився його дизайн, кількість сторінок та рубрики кожної сторінки. Отже, ми маємо вагому історію, гідне сьогодення і вже зараз плануємо наше майбутнє. Наша мета: продовження формування позитивного іміджу коледжу на ринку праці як сучасного конкурентоспроможного освітнього закладу. Ми створюємо умови для забезпечення майбутніх фахівців, займаємось збереженням кадрового балансу за рахунок досвідчених і молодих фахівців, співпрацюємо з Німеччиною щодо направлення студентів для проходження виробничої практики, шукаємо нові шляхи у формуванні контингенту студентів.
Таким чином, з кожним роком, з кожним днем наш коледж тільки покращується, удосконалюється новим обладнанням, поповнюється обдарованою молоддю, збільшується кількість досвідчених викладачів, завдяки яким ми можемо готувати висококваліфікованих спеціалістів, вихованих у дусі патріотизму молодих фахівців, що будуть гідними громадянами нашої країни.