-
«Ви повинні займатись тим, що Вам до вподоби»
- Стів Джобс
Голова предметної комісії - Саприкіна Ірина ГригорівнаВикладачі: Логвіненко В.В., Мєшков В.І., Куценко А.О., Єсіпова Н.М.
Наша мета: «Навчити студента так, щоб можна було б в нього вчитись»
У переліку перспективних спеціальностей напрям інформаційні технології (Information Technologies, IT) займає особливе місце. Ця галузь вже змінила світ і продовжує відігравати ключову роль в подальшому технічному та інтелектуальному прогресі. Без комп'ютерів людству вже не обійтися, і фахівці, що в них розбираються – скрізь нарозхват.
Більшість людей, далеких від програмування, навіть не можуть собі уявити всього розмаїття напрямів, які включає в себе професія програміст. Адже крім домашніх та офісних комп'ютерів існують ще мобільні пристрої, промислові комп'ютери та інші сучасні гаджети. Різноманітність комп'ютерної техніки зростає з кожним роком, розширюються і сфери її застосування, а значить професія програміст не тільки не втрачає актуальності, а й навпаки, стає все більш затребуваною в сучасному світі.
Умовно програмістів можна розділити по таким напрямам діяльності:
- Прикладні програмісти: розробка програм для роботи організацій; інфраструктури підприємств, доступу до контенту, імітаційних абстрактних систем, навчально-контролюючих пакетів тощо.
- Системні програмісти: програмують інтерфейси до розподілених та серверних баз даних, налагоджують комп'ютерні мережі, адаптують та модифікують програмні продукти під конкретну ОС, автоматизують робочі місця підприємства.
- Web – програмісти: розробляють Web-інтерфейси до баз даних, динамічні Web-сторінки, готують дизайнерські макети сайтів, створюють незалежні модулі будь-яких систем.
Викладачі циклової комісії ведуть професійно-технічну підготовку молодших спеціалістів різних напрямків програмування, що дає змогу реалізувати себе в будь-якій сфері інформаційних технологій.
Протягом навчання в технікумі студенти цієї спеціальності вивчають такі мови програмування, як Python, С/C++, С#, HTML, PHP, MySQL, Java та JavaScript; знайомляться із сучасними середовищами розробки програм – Microsoft Visual Studio, Ado.Net, Inter Base, SQL - сервер, Apache.
За спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення» ведеться підготовка молодших спеціалістів кваліфікації «технік-програміст».
Професійні можливості:
- складання алгоритмів і програм для автоматизованих систем обліку та управління;
- проектування баз даних та мереж інформаційного забезпечення;
- автоматизація та оптимізація процесів проектування і виробництва в різних галузях;
- адаптація існуючого програмного забезпечення для виконання конкретних задач.
Якщо ви мрієте багато заробляти і створювати нові проекти в IT середовищі, то вибирайте спеціальність Інженерія програмного забезпечення, і ви станете набагато ближче до своєї мрії.