РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ НАПИСАННЯ МОТИВАЦІЙНОГО ЛИСТА

Однією із новацій вступу 2022 року буде написання вступниками мотиваційного листа, він матиме різну вагу для вступників на бюджетну і контрактну форми навчання. Так, для вступу на бюджет його буде застосовано лише для рейтингу вступників з однаковим конкурсним балом, а для вступу на контракт він може бути основою для рейтингу вступників.

Мотиваційні листи разом із заявою про вступ подаються у електронній формі в електронний кабінет вступника.

Важливо!!! У разі подання заяв на кілька спеціальностей, вступник відповідно подає таку ж кількість мотиваційних листів на кожну спеціальність окремо.

Подані мотиваційні листи розглядає комісія, склад якої затверджується головою приймальної комісії. Мотиваційні листи, що містять ознаки плагіату, будуть займати найнижчі рейтингові позиції.

Мотиваційний лист вступника – це документ, у якому він розповідає про те, чому хоче здобувати освіту у Фаховому коледжі зварювання та електроніки імені Є. О. Патона, чим йому цікава обрана спеціальність і ким він себе бачить у майбутньому. Мета – розповісти про себе, свої сильні сторони, дати краще уявлення про власну особистість.

Рекомендований обсяг мотиваційного листа – до 500 слів.


ПОРАДИ ДЛЯ НАПИСАННЯ МОТИВАЦІЙНОГО ЛИСТА

1. Щоб написати мотиваційний лист, потрібно відповісти на питання:
- Чому ви обрали саме цей заклад освіти?
- Чим вас зацікавила обрана спеціальність коледжу?
- Як ви можете продемонструвати цей інтерес?
- Які перспективи кар’єри ви розглядаєте?
- Чи доводилося вам долати складні ситуації та перешкоди (фінансові, соціальні, фізичні) для досягнення поставлених цілей?
- Якими якостями та навичками ви володієте?
- Які ваші досягнення та досвід?
- Як ви проявляєте сильні сторони своєї особистості в житті?

2. Пізнайте себе, добре обміркуйте та зрозумійте для самого себе, чому ви зацікавлені в цьому навчальному закладі чи освітній програмі. Запишіть ваших п’ять особистих рис, здібностей чи властивостей, завдяки яким ви виділяєтеся серед усіх інших. Оберіть лише ті, які ви збираєтеся використати у своєму листі, щоб довести приймальній комісії, що ви цінний кандидат.

3. Дослідіть обраний предмет. Оберіть спеціальність, на яку ви претендуєте. Дізнайтеся деталі про спеціальність, бачення коледжу або навіть результати навчання, яких ви повинні досягнути для отримання освітнього ступеня. Ви пройдете довгий шлях до того, коли почнете складати мотиваційний лист. Чим більше ви матимете конкретної інформації про деталі, тим краще опишете їх у своєму листі. Подивіться приклади мотиваційних листів в Інтернеті.

4. Зробіть перший проєкт. Це важлива частина процесу оформлення вашого листа. Це може бути приблизно 3-4 чернетки, щоб досконало написати мотиваційний лист. Кожен проєкт починайте із запису основних ідей і роботи над окремими розділами.

5. Перечитайте лист і упевніться, що ви відповіли на всі важливі запитання. Хто ви та для чого звертаєтесь? Як ви дізналися про коледж / спеціальність? Чому ви хочете навчатися в коледжі /на спеціальності? Що робить вас найкращим кандидатом, якого можна прийняти? Підсумуйте, яка саме кваліфікація, досвід роботи, життєвий досвід та особисті якості підготували вас до навчання в коледжі.

6. Завершіть лист. Переконайтеся, що ваш лист містить одну-дві сторінки, написаний правильним шрифтом і ви перевірили правопис та граматику. Дайте його прочитати декільком людям для ознайомлення й коментарів. Це справді допомагає.

Зміст листа повинен бути лаконічним. Коротко описуйте думки, використовуючи найменше слів: тільки важливі деталі, факти, цифри. Чітко дотримуйтесь структури - це спростить прочитання листа. Заздалегідь продумайте план, що дозволить конкретно вказати на значущі моменти. Бажано розбити текст на абзаци, кожен з яких має містити певну інформацію.

Неприпустима наявність орфографічних, граматичних і стилістичних помилок та плагіату.