Спортивний комплекс

Кабінет "Іноземна мова"

Зварювальне виробництво

Лабораторія


Історія технікуму

Технікум був заснований у 1932 році Наркоматом важкої індустрії в зв'язку з терміновою необхідністю розвитку нових прогресивних технологічних процесів, в тому числі електричного та автогенного зварювання металів, і називався автогенно-зварювальним. Впровадження цих методів у будівництві, виготовленні машин та металоконструкцій залежало в значній мірі від наявності кваліфікованих спеціалістів. Жоден навчальний заклад країни таких спеціалістів в ті часи не готував, і тому була прийнята постанова про розвиток зварювального виробництва і відкриття у Дніпропетровську першого в Україні автогенно-зварювального технікуму, який був розташований у перебудованому під навчальний заклад невеликому церковному приміщенні по вул. Короленка, 20 а.


 • Першим директором технікуму в довоєнні роки був І. А. Гуртовий.

  Спочатку у технікумі було дві групи студентів, дев'ятнадцять викладачів і два майстра виробничого навчання, а першою спеціальністю була "Технологія зварювального виробництва". У 1935 році технікум був перейменований у Дніпропетровський зварювальний технікум. З 1941 по 1944 роки навчальний заклад знаходився в евакуації в місті Свердловську, де в складних умовах продовжував готувати спеціалістів зварювального виробництва на потребу оборонної промисловості країни. Після визволення Дніпропетровська технікум повернувся і продовжив свою діяльність. В 1958 році навчальний заклад змінив свою адресу на вул. К. Цеткін, 2а, і з цього часу його матеріально-технічна база починає значно поліпшуватися, а контингент студентів збільшуватися. У 1964 році закінчується будівництво лабораторного корпусу. З 1965 року технікум було передано Міністерству енергетики. В 1968 році був збудований ще один навчальний корпус. А в 1971 році - дев'ятиповерховий гуртожиток.

 • У розвитку навчального закладу велику роль зіграла шефська допомога інституту електрозварювання АН УРСР ім. Є. О. Патона.

  А його засновник, академік, Герой Соціалістичної Праці, видатний вчений Євген Оскарович Патон ще в період становлення технікуму приймав активну участь в розробці перспективних планів розвитку навчального закладу та оснащенні його зварювальною технікою. Враховуючи значну роль Є. О. Патона в становленні технікуму, а також внесок самого технікуму в забезпечення народного господарства країни кадрами зварювального виробництва, в 1967 році Постановою Ради Міністрів технікуму присвоєно ім'я Є. О. Патона.

  В 1989 році за Наказом Міненерго СРСР № 86-а навчальний заклад був перейменований в Дніпропетровський технікум зварювання та електроніки імені Є.О. Патона.

 • В різні роки свого існування в навчальному закладі готували фахівців із спеціальностей:

  “Технологія зварювального виробництва” (з 1932 р. до теперішнього часу), “Обладнання хімічних заводів” (з 1950 по 1955 р.р.), “Холодильно-компресорні машини” (з 1961 по 1974 р.р.), “Виготовлення металевих конструкцій” (з 1961 по 1974 р.р.), “Електрозварювальне виробництво” (з 1976 по 1998 р.р.), “Автоматизовані системи і робототехнічні комплекси зварювального виробництва” (з 1989 по 1996 р.р.) “Контроль якості металів і зварних з’єднань” (з 1978 р. до теперішнього часу), “ЄОМ, прилади та устаткування”, потім “Технічне обслуговування і ремонт ЕОМ” і на цей час “Обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних систем та мереж” (з 1967 р. до теперішнього часу), “Обслуговування і ремонт устаткування зварювального виробництва” (з 1977 по 1987 р.р.) “Програмування для автоматизованих виробничих систем” (з 1987 по 1992 р.р.), “Програмування для електронно-обчислювальної техніки і автоматизованих систем” (з 2007 року «Розробка програмного забезпечення»),з 1999 року “Банківська справа”, “Біржова діяльність” (з 2007 року «Фінанси та кредит» та «Маркетингова діяльність» до теперішнього часу).

  Гордість технікуму - його випускники. За роки його існування підготовлено більше 20 тисяч фахівців, які працюють в різних куточках нашої країни та за її кордоном.

 • Протягом існування технікуму директорами були:

  І. А. Гуртовий, А. Л. Рабінович, М. І. Бродський, О. Я. Сомов, С. С. Науменко, В. М. В'язовський, О. О. Лясковський, В. К. Кулаков, Г. М. Качалов, А. М. Снєосіков. З 2012 року і до теперішнього часу директором технікуму є Левчук Леонід Олександрович.


Сьогодення

За останні роки значно покращилися навчально-виховний процес та матеріально-технічна база технікуму. На сьогодні технікум має потужну мережу зв’язків із іншими навчальними закладами області і України. Серед партнерів – 17 університетів та академій, у яких випускники технікуму можуть продовжувати свою освіту за скороченим терміном навчання. Налагоджена тісна співпраця з 94 підприємствами, серед яких ПАТ КБ «ПриватБанк», Державне підприємство «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова», Корпорація «ІНТЕРПАЙП». Це дає можливість нашим студентам проходити технологічну практику на цих підприємствах, а випускникам – мати 100% можливість працевлаштування.


З 2015 року технікум підтримує дружні стосунки з Торгово-промисловою палатою м. Магдебурга. Головними напрямами співпраці є обмін делегаціями; вивчення особливостей системи дуальної освіти Німеччини та можливостей її впровадження у вищій та професійній освіті Дніпропетровської області; обмін досвідом з вищими професійними та професійними школами міст Магдебурга та Вернігероде; можливості поглибленого вивчення студентами технікуму німецької мови; проходження студентами технікуму виробничої практики на підприємствах землі Саксонії-Анхальт; атестація та працевлаштування випускників технікуму на підприємствах землі Саксонії-Анхальт.

Безсумнівна роль і вагомий внесок у вихованні молодого покоління належить потужному викладацькому складу. Нам вдалося створити висококваліфікований професійний, творчий колектив однодумців. Це 87 викладачів, серед яких більше ніж 50% мають вищу кваліфікаційну категорію, чимало тих, які нагороджені вченими званнями, нагрудними знаками, Подяками та Грамотами Міністерства освіти і науки України: А. В. Білецька, І. І. Воронова, А. О. Грязнова, Н. Д. Єфремова, І. І. Іщенко, Г. П. Макарова, Н. П. Мізіна, Т. П. Мірошникова, В. І. Мозгова. У нашому технікумі працює приблизно 20% молодих креативних викладачів, які на високому рівні професійно організовують і впроваджують навчальний процес, використовують інноваційні технології, сучасні підходи, модерні методи. Серед них: О. М. Бортнік, О. А. Бугай, А. І. Грицюк, О. Ю. Єсіпова, Г. В. Кравець, Т. С. Потапова. Вони не перестають нести цінне, вічне і людяне у серця дітей: їм не байдуже до кожного з тих, хто є студентом технікуму.


Викладачі нашого навчального закладу постійно беруть участь у міських та обласних заходах, у яких займають перші місця.

Наші студенти – дуже обдаровані. Вони завжди беруть участь в усіх заходах (олімпіадах, конкурсах, квестах, конференціях, змаганнях), що відбуваються як у технікумі, так і на рівні міста, і посідають призові місця.

На сьогодні наш навчальний заклад здійснює підготовку молодших спеціалістів із 5 спеціальностей:

 • 131 Прикладна механіка (за спеціалізацією «Зварювальне виробництво», «Контроль якості металів і зварних з'єднань»);
 • 121 Комп'ютерна інженерія;
 • 123 Інженерія програмного забезпечення;
 • 075 Маркетинг;
 • 072 Фінанси, банківська справа та страхування.

Технікум на сьогоднішній день є міським базовим навчальним закладом, до якого віднесено 13 ВНЗ І-ІІ р.а. Педагогічні працівники цих навчальних закладів мають можливість підвищувати свою педагогічну майстерність у 15 міських методичних об’єднаннях.

Для викладачів ВНЗ постійно проводяться семінари, конференції, педагогічні читання, засідання в формі «круглого столу», відкриті заходи, майстер-класи, виставки методичної роботи, огляди-конкурси кабінетів тощо, для студентів - організовуються олімпіади, конкурси.

Узагальнюється та розповсюджується перспективний досвід ВНЗ. За останній навчальний рік інформацію про досвід роботи 52 осіб було включено в збірки «Адреси передового досвіду ВНЗ І-ІІ р.а. Дніпропетровської області». Значна увага приділяється впровадженню інформаційних і комунікаційних технологій. На сьогодні на балансі технікуму 143 персональних комп’ютери, 13 мультимедійних комплексів. Усі комп’ютери підключені до мережі Інтернет. Для полегшення обробки інформації з навчально-виховної роботи придбано автоматизовану систему «Деканат».На сьогодні є оновлений сайт нашого навчального закладу: змінився його дизайн, кількість сторінок та рубрики кожної сторінки. Отже, ми маємо вагому історію, гідне сьогодення і вже зараз плануємо наше майбутнє. Наша мета: продовження формування позитивного іміджу технікуму на ринку праці як сучасного конкурентоспроможного освітнього закладу. Ми створюємо умови для забезпечення майбутніх фахівців, займаємось збереженням кадрового балансу за рахунок досвідчених і молодих фахівців, співпрацюємо з Німеччиною щодо направлення студентів для проходження виробничої практики, шукаємо нові шляхи у формуванні контингенту студентів.

Таким чином, з кожним роком, з кожним днем наш технікум тільки покращується, удосконалюється новим обладнанням, поповнюється обдарованою молоддю, збільшується кількість досвідчених викладачів, завдяки яким ми можемо готувати висококваліфікованих спеціалістів, вихованих у дусі патріотизму молодих фахівців, що будуть гідними громадянами нашої країни.